Aktuality
Příbory Salvinelli - kvalita a design za skvělé ceny
Příbory v minulosti patřily k rodinným pokladům, které se dědily z generace na generaci. Luxusní pozlacené nebo stříbrné příbory byly výsadou movitějších rodin. Doba je jiná, ale kvalitní příbor má své nenahraditelné místo ve všech kuchyních.
Příbor slouží k naporcování pokrmu a následnému vložení sousta do úst.
Klasická základní sada obsahující lžičku, vidličku a nůž se objevuje na evropských stolech už od 17. století. V dávnějších dobách středověku hrála významnou roli dřevěná lžíce. Používání stříbrných lžic bylo k vidění pouze u bohaté společnosti.
Kvalitní a přitom esteticky hodnotný jídelní příbor určitě ovlivní, jak si připravené jídlo vychutnáte. Dnes už můžeme vybírat mezi mnoha druhy jídelních příborů a nemusíme přitom sahat ani hluboko do svých peněženek.
Kvalitní příborové sady obsahují i další specializované příborové komponenty, jako jsou různě tvarované vidličky a nože, lžíce a kleště. K jídelním příborům lze přiřadit všechny druhy doplňků, jako jsou třeba rybí příbory, steakové příbory, nože na ovoce, lžičky na džem, naběračky na polévku a omáčky, lopatky na dort, lžičky na koření, servírovací a porcovací příbory.
Dětské příbory by měly vynikat hezkými tvary a barvami, aby vytvořily příjemnou atmosféru při stolování našich nejmenších. Zdravotní nezávadnost a kvalitní materiál jsou samozřejmě u dětských příborů samozřejmostí.
Nejčastěji používáme nerezové příbory, neboť jsou ekonomické a vysoce praktické. Všeobecně zažitý výraz „NEREZ“ znamená vlastně ušlechtilou nebo chromovou ocel.
Elegantní kuchyňské příbory z prvotřídní nerezavějící oceli pořídíte u italské značky Salvinelli. Tento tradiční italský výrobce nabízí precizní zpracování a krásný design, moderní povrchové úpravy a kompletní řadu doplňků.
Pro přepychovější domácí i profesionální použití jsou vhodné příbory kované v tloušťkách materiálů 5-4 mm.
Příbory značky Salvinelli jsou ergonomicky navržené, aby přirozeně padly do ruky.
Příbory Salvinelli navržené zkušenými italskými návrháři a vyrobené v rodinné firmě s dlouhou tradicí jsou estetickým doplňkem každého prostřeného stolu.
Designové příbory s PVD povrchovou úpravou - barevné příbory
Jasně zářící ocelové barvy přinášejí ke stolu nádech originality. Dokonalá nerezová ocel kombinovaná s módní barvou dává příboru nevšední vzhled.
PVD je speciální proces umožňující barvě v ochranné atmosféře proniknout do mikropórů oceli, na rozdíl od postříbření, které vytváří povrchovou vrstvu.
Výsledkem je vyšší tvrdost povrchu s množstvím barevných variant zachovávajících kovový vzhled oceli.
PVD se používá v různých oblastech lékařství, což zaručuje vhodnost příborů ke styk s potravinami.
Salvinelli aplikuje úpravu PVD na všechny modely příborů s nerez oceli 18/10 v barvách černá, zlatá, světle zlatá, čokoládová, fialová a měděná.
Péče o příbory
Výrobce doporučuje před prvním použitím příbory umýt v teplé vodě s použitím neagresivního tekutého mycího prostředku, opláchnout a měkkou utěrkou utřít do sucha.
Celonerezové příbory je možné mýt v myčce nádobí. Po ukončení zvoleného programu mytí ihned vyjměte příbory z myčky, aby kondenzací vodních par nevznikly skvrny. Nenechávejte je v myčce oschnout, jednotlivé díly příborů měkkou utěrkou otřete do sucha, zejména čepele nožů. Vyvarujete se tak vzniku možných skvrn. Dlouhodobé či intenzivní mytí v myčce i u příborů z materiálu 18/10 může na příborech způsobit ztrátu vysokého lesku.
Při mytí v myčce dodržujte bezpodmínečně správné dávkování pouze výrobcem doporučených mycích a oplachovacích prostředků včetně pravidelného doplňování regeneračních solí. Příbory do myčky vkládejte v souladu s návodem. Ukládejte je smíšeně ve svislé poloze držadlem dolů, aby bylo zaručeno dostatečné mytí a opláchnutí. Čepele nožů se nesmí dotýkat vzájemně, ani žádného jiného kovu. Rovněž tak u ploch satinovaných a postříbřených příborů zabraňte jejich dotyku s jiným kovem. V jednom koši v myčce nemyjte společně příborové díly z chromniklové nerez oceli 18/10 a chromové nerez oceli 18/0. Ostří nožů a zoubkování v myčce podléhá zvláštnímu namáhání. Pokud chybějí změkčovadla, je možné mytí v myčce ostatních částí příborů, ale ostří nožů je otupováno. U čepelí nožů se chybějící změkčovadla mohou projevit také zmatněním jejich vzhledu. Nože v myčce nesušte, ale utřete je měkkou utěrkou.
Nenechávejte zaschnout na příborech potravinové kyseliny, které jsou obsaženy v hořčici, marinádě, salátových zálivkách, ovoci, kompotech, ovocných jídlech apod. Při delším nebo intenzivním působení těchto kyselin mohou na příborech vzniknout neodstranitelné skvrny. Kyselé zbytky jídel napadají zejména ostří nožů, proto příbory ihned po použití opláchněte a osušte.
Nepoužívejte čistící prostředky, které mohou poškodit leštěný povrch příborů, jako jsou čistící prostředky na bázi písku, hubky s kovovým vláknem, drsné mycí utěrky, agresivní chemické látky apod.
Příbory vyšší užitné hodnoty, jako jsou postříbřené, satinované nebo dekorativně pozlacené, pokud chcete uchovat na delší dobu, používejte je a udržujte je s ohledem na jejich speciální povrchovou úpravu. Doporučujeme ruční mytí a oddělené uschování ve speciální kazetě. U postříbřených příborů je stříbrný povrch náchylný k oxidaci, proto doporučujeme občas postříbřené příbory otřít utěrkou na čištění stříbra. Nepoužívejte nikdy kyseliny. Dekorativně pozlacené příbory jsou citlivé na poškrábání, nepoužívejte proto nikdy utěrku na čištění stříbra, která má odírací účinek.
Příbory jsou určeny ke stolování, tj. ke konzumaci potravin a manipulaci s nimi. Nepoužívejte je k jiným účelům!
Více informací zde