Akce

Aktuálně



 Často hledané výrazy

Aktuality

Historie saun a přínos saunování

30.09.2009
Finům vděčíme za dvě věci: Finskou saunu a Nokii...

Správný postup saunování

30.09.2009
Aby mělo saunování opravdu blahodárné účinky, měli bychom dodržet správný postup. Správným dodržením postupu můžeme eliminovat mnoho rizik, jak zdravotních tak hygienických.

Tip na výlet - Velké Karlovice - dřevostavba fojtství a kostela

30.09.2009
Velké Karlovice jsou malebné srdce Valašska, kde na každém kroku spatříte valašské roubenky, srubové chalupy, dřevěnice, stodoly, zvoničky...

Harmonogram stavebních prací u dřevostaveb a srubů

25.09.2009
Ukázkový časový harmonogram posloupnosti stavebních práce u dřenostaveb



Na co se nás naši zákazníci při koupi srubu či zahradního domku nejčastěji ptají?

25.09.2009
Pořídit si srubový dům, roubenku či zahradní domek není každodenní záležitost, proto se setkáváme s mnoha dotazy našich zákazníků. V tomto článku najdete formou zjednodušenou rozhovoru nejčastější otázky.

Odbornější odpovědi na Vaše dotazy Vám rád sdělí náš odborný technický podadce. Neváhejte a pište na e-mail, faxujte nebo volejte na kontakt



Tip na výlet - Pustevny - Radhošť - unikátní dřevostavby

23.09.2009

Krásný malebný podzim je tady, poslední teplé slunečné dny lákají na výlet ... proto jsme se pro Vás rozhodli napsat tento seriál tipů na výlet. Aby mělo naše putování nějaký cíl, pokusíme se Vás přivést ke krásným srubovým a roubeným stavbám české a moravské lidové architektury.

Naše putování začneme výletem na horu Radhošť.

Historie a typy roubených staveb a roubenek

22.09.2009
Na českých a moravských lidových stavbách je nejběžnějším stavebním materiálem dřevo, neboť lesy od pradávna pokrývaly značnou část našeho území. Představuje tak základní konstrukční materiál jak u klasických roubených staveb, tak u staveb rámové konstrukce, kde kostra ze sviských sloupků a vodorovných trámů tvoří základní nosný prvek beď bez výplně, nebo s nenosnou výplní.

Šindel štípaný - tradiční krytina

21.09.2009
Jednou z tradičních krytin lidových staveb je šindel - štípaný nebo řezaný. Byl obvyklou krytinou venkovských stavení, nejdřívě v horských a podhorských oblastech, ve vyšších polohách, kde nebylo dostatek vhodného materiálu pro krytinu doškovou.

Nejoblíbenější dřevostavby

Přihlásit se